Zakup nieruchomości w Bułgarii w 2020 r. - a koszty utrzymania

"Alebank.pl"
Lipiec 2020

Nieruchomości w Bułgarii są atrakcyjne ze względu na bardzo niskie ceny. Eksperci oceniają zgodnie, że rynek nieruchomości w Bułgarii jest mocno niedoszacowany, i w związku z tym ma duży potencjał wzrostu.
To jednak nie wszystko; należy brać przecież pod uwagę nie tylko koszty zakupu apartamentu w Bułgarii, ale także późniejsze koszty eksploatacji oraz koszty życia i utrzymania. A te, jak wskazuje poniższy przedruk prasowy, są najniższe w całej UE. Jeśli do tego wszystkiego dodamy jeszcze przyjemny klimat, ciepłe morze i dobre jedzenie, to wyłania się całościowy obraz korzyści wynikających z zakupu apartamentu w Bułgarii.

Najtaniej w Bułgarii i Rumunii
Najniższe poziomy cen stwierdzono w Bułgarii (53% średniej unijnej) i Rumunii (55%). W tych krajach ceny były przeszło 2-krotnie niższe niż w krajach skandynawskich.
Dania zajmuje też pierwsze miejsce w Unii Europejskiej pod względem cen żywności i napojów bezalkoholowych. Są one o 29 % wyższe niż średnio w Unii Europejskiej.
Na kolejnych miejscach są: Luksemburg i Austria (w obu przypadkach 124% średniego poziomu cen w UE), Finlandia (119%), Irlandia (116%), Francja (115%), Szwecja (114%), Malta (113%) i Belgia (112%).


Za wysokie ceny odpowiadają m.in. VAT i akcyza

Żywność i napoje bezalkoholowe najtańsze są w Rumunii (66% średniego poziomu cen w Unii Europejskiej), Polsce (70%), Bułgarii (78%), na Litwie (82%), Czechach (84%) i na Węgrzech (85%).
Jeszcze większe są różnice cen napojów alkoholowych i tytoniu. Używki te są najtańsze w Bułgarii (62% średniej UE), Polsce (74%), na Węgrzech i w Rumuni (w obu przypadkach  75% średniej UE).
Najwyższe ceny alkoholi i tytoniu zaobserwowano w Irlandii (188% średniej unijnej), w Finlandii (157%), Szwecji (131%), Francji (126%) i Danii (119%).
Należy zauważyć, że tak duże zróżnicowanie cen wynika głównie z różnic w opodatkowaniu tych produktów między państwami członkowskimi.
Obłożone są nie tylko VAT-em, ale też akcyzą. Przepisy Unii Europejskiej określają minimalne stawki akcyzy, ale nie stawki maksymalne. Co więcej minimalna akcyza na wina wynosi zero.
Wina, zwłaszcza stołowe są w krajach, będących producentami, tanie, gdyż nie są obciążone akcyzą, a w innych wielokrotnie droższe.

Cały tekst prasowy w poniższym linku:
https://alebank.pl/gdzie-najtaniej-gdzie-najdrozej-w-unii-europejskiej/

https://www.nieruchomoscibulgaria.pl
 
       bułgaria domy na sprzedaż Jesteśmy laureatem edycji 2021 "Firma godna zaufania" domy na sprzedaż bułgaria