Inwestycje w nieruchomości

Bułgaria to kraj długo pozostający w cieniu europejskich kurortów zlokalizowanych we Włoszech, Hiszpanii czy Grecji. W ostatnich latach można zauważyć jednak, że odkrywa ją coraz więcej ludzi poszukujących miejsc mniej zatłoczonych, atrakcyjnych i stabilnych klimatycznie, a przede wszystkim przystępnych cenowo. Z tego też powodu ciekawą propozycją stają się inwestycje w bułgarskie nieruchomości. Rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet, w związku z czym, prezentowane w naszej ofercie obiekty cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeśli i Ty rozważasz zakup apartamentu, hotelu czy nadmorskiej willi, zapoznaj się z szeroką ofertę, którą przygotowaliśmy dla klientów.

Inwestycje w nieruchomości, dlaczego warto zainteresować się Bułgarią?

Bułgaria znana jest z pięknych widoków górskich i nadmorskich, dobrej pogody oraz smakowitej kuchni. Cechą, która wyróżnia ją na tle innych krajów licznie odwiedzanych przez turystów, są także konkurencyjne ceny – również, jeśli chodzi o nieruchomości inwestycyjne. Obecnie są one stosunkowo stabilne i utrzymują się na jednym poziomie, jednak widać już zalążki trendu wzrostowego, co powoduje, że poszczególne obiekty stają się jeszcze bardziej opłacalne i perspektywiczne. Inwestycje w zakup bułgarskich apartamentów czy mieszkań mogą być więc zdecydowanie bardziej rentowne niż nabycie nieruchomości w podobnym standardzie i dobrej lokalizacji w innych krajach europejskich, gdzie rynek jest istotnie mocniej skomercjalizowany. Automatycznie generuje to wysokie ceny i zwiększa trudność odnalezienia przystępnej cenowo oraz atrakcyjnej lokalizacji. Tymczasem Bułgaria umożliwia wyjątkowo zróżnicowane inwestycje w nieruchomości, co daje inwestorom z Polski możliwość odnalezienia lokali, apartamentów, pensjonatów czy willi najlepiej wpisujących się w ich preferencje. Jak szeroki jest to rynek, możesz przekonać się już w kilka chwil, korzystając z naszej wyszukiwarki.

Inwestycja w nieruchomości w Bułgarii to inwestycja na lata

Poznaj zalety i wady nieruchomości inwestycyjnych

Każda decyzja związana z wydaniem sporej sumy pieniędzy powinna zostać podjęta w sposób odpowiedzialny i rozważny. Konieczne staje się więc przestudiowanie wszystkich kwestii związanych z zakupem oraz poznanie obowiązków, jakie towarzyszą inwestycji w daną nieruchomość. Aby wybór był w pełni świadomy, musisz zatem wiedzieć, na jakie aspekty zwrócić uwagę. Dlatego też poniżej przedstawiamy Ci kompleksowe wyjaśnienie tych kwestii. Przeczytaj i poznaj zalety oraz wyzwania związane z zakupem obiektów inwestycyjnych w Bułgarii.

Największe plusy takiego działania

Ten kraj to kierunek atrakcyjny turystycznie dla przybyszów z bardzo wielu państw w Europie i na świecie, dzięki czemu jako inwestor możesz liczyć na spore zainteresowanie i wyjątkowo duży ruch wczasowiczów, turystów górskich oraz zwiedzających bułgarskie wybrzeże czy zabytki. Możliwość wynajęcia obiektu to pierwszy aspekt decydujący o tym, że inwestycje w nieruchomości bułgarskie już na starcie mogą stać się dochodowym biznesem.

Kolejnym plusem zakupu mieszkania czy willi jest korzyść wynikająca bezpośrednio z obowiązujących na rynku cen. Ulokowanie w nie środków postrzegane jest jako rentowne w wielu krajach, ale w Europie Zachodniej czy Polsce konieczne staje się posiadanie dużej sumy pieniędzy. Bułgarskie ceny są zaś bardzo przystępne, więc to najlepszy moment na inwestycje w nieruchomości. Kupując dany budynek czy lokal, możesz spodziewać się zysku z jego ewentualnej sprzedaży w przyszłości, ale to jedna z odleglejszych perspektyw.

Zakup mieszkania, apartamentu czy willi w atrakcyjnej nadmorskiej lokalizacji oznacza też wymierne dochody z wynajmu krótko- lub długookresowego zarówno turystom, jak i mieszkańcom. Dla mnóstwa osób nieruchomości inwestycyjne to także sposób na stworzenie sobie wakacyjnego azylu i odpoczywanie na własnych zasadach, a więc bez rezerwowania i astronomicznych cen za wynajem hotelowych pokojów. Wyjątkowym plusem jest łatwość przemieszczania się pomimo dużej na pierwszy rzut oka odległości. Loty z Polski realizowane są regularnie, w atrakcyjnych cenach, a sama podróż trwa nieco ponad dwie godziny. Gwarantuje to łatwość transportu i możliwość komfortowego zarządzania obiektem czy jego wynajmem.

Kwestią, która dla inwestorów także ma niebagatelne znaczenie, jest przystępność bułgarskich przepisów dotyczących zakupu nieruchomości inwestycyjnych przez obcokrajowców. Bazują one na przejrzystych procedurach, a prawa własności są w pełni respektowane. Wszystko stanie się jeszcze prostsze, jeżeli zdecydujesz się na inwestycję za pośrednictwem naszej strony. Zapewnimy Ci kompleksową opiekę prawną i wiele więcej, ale o tym poniżej.

Taka inwestycja posiada również wady

Każdy medal ma dwie strony i podobnie jest z kupnem inwestycyjnej nieruchomości poza granicami kraju. Przed podjęciem decyzji trzeba poznać i przeanalizować wszystkie związane z tym ryzyka oraz zagrożenia. Ponadto warto wiedzieć, że wiele z nich można ograniczyć – wystarczy znaleźć wysokojakościowy i solidny obiekt w optymalnej lokalizacji, co gwarantuje odpowiedni popyt osób chcących wynająć mieszkanie lub pokój bądź takich, które będą zainteresowane kupnem. Źle przeprowadzona inwestycja w nieruchomość może skończyć się zaś problemami wynikającymi z kierunku, w jakim zmierzają plany dotyczące zagospodarowania danego terenu. Na te kwestie również warto zwrócić uwagę, ponieważ okolica budynku oddziałuje na jego atrakcyjność, a w efekcie wpływa na cenę najmu lub sprzedaży.

Ryzykiem, z którym także trzeba się zmierzyć, jest zagrożenie pożarem, powodzią czy zniszczeniem mienia w wyniku wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych. Warto więc wykupić odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości inwestycyjnej, aby się uchronić przed skutkami finansowymi takiego scenariusza. Do szkód przyczynić może się ponadto nieodpowiednie zachowanie bądź nieostrożność najemcy, dlatego tym bardziej nieodzowne wydaje się właściwie dobrana polisa. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak, jak pokazuje doświadczenie, jest to działanie najbardziej odpowiedzialne.

Osoby decydujące się na inwestycję w nieruchomości w Bułgarii muszą liczyć się z zawirowaniami na rynku zarówno lokalnym, jak i globalnym. Według wszelkich prognoz, ceny obiektów mieszkalnych będą rosły, jednak należy mieć świadomość ryzyka związanego z pojawieniem się poważnego kryzysu czy wysokiej inflacji. Może to bowiem ograniczyć popyt i w związku z tym możliwości finansowe mieszkańców bądź turystów, którzy planowali najem lub kupno mieszkania w Twojej okolicy.

Nieruchomości inwestycyjne - zabezpiecz się na lata

Zaufaj nam, wybierając nieruchomość na swoją inwestycję

Jak więc widać, inwestycje w nieruchomości w Bułgarii mają swoje plusy i minusy. Dobrą informacją jest jednak to, że większość wad i zagrożeń można wyeliminować lub istotnie zmniejszyć. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest sam wybór obiektu, warto skonsultować się z profesjonalnym przedsiębiorstwem, który świadczy w tym zakresie kompleksowe usługi. Takim właśnie podmiotem jest firma Adres Inwestor, specjalizująca się inwestycjach w nieruchomości już od ponad 7. lat. Nasze działania są cenione przez inwestorów i rzetelne, co potwierdza przyznany nam w 2021 roku certyfikat Firma Godna Zaufania.

Czym wyróżniamy się na tle konkurencji? M.in. tym, że oferujemy fachowe wsparcie prawne i dbamy o to, żeby proces kupna był dla klienta w pełni transparenty oraz zgodny z prawem i bezpieczny. Nasi pracownicy zajmują się prześwietleniem każdej dostępnej na stronie nieruchomości inwestycyjnej, co stanowi o ochronie interesów obu stron transakcji. Jeśli zdecydujesz się na współpracę, zajmiemy się tłumaczeniami dokumentacji, sprawdzeniem wszelkich kwestii formalnych, urzędowych, weryfikacją historii obiektu na inwestycję oraz sfinalizowaniem procesu kupna. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz solidną nieruchomość w świetnej lokalizacji i wolną od jakichkolwiek zobowiązań prawnych lub ekonomicznych. Na naszej stronie znajduje się mnóstwo różnorodnych ofert, więc odnalezienie budynku czy lokalu wpisującego się w Twoje konkretne preferencje inwestycyjne dotyczące nieruchomości będzie łatwe. Aby zawęzić obszar poszukiwań do interesującej Cię okolicy, skorzystaj z filtrów lub skontaktuj się z naszym biurem telefonicznie, osobiście lub e-mailowo. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

       bułgaria domy na sprzedaż Jesteśmy laureatem edycji 2021 "Firma godna zaufania" domy na sprzedaż bułgaria