Zakup mieszkań i apartamentów w górskich kurortach Bułgarii

Opracowanie i tłumaczenie, materiały "Colliers International"
Wrzesień 2020

   Nowe trendy zakupu mieszkania w Bułgarii

Po wzroście popytu na domy wiejskie i mieszkania w Bułgarii, nadchodzi nowy trend na bułgarskim rynku    nieruchomości - uwaga kupujących zaczyna zwracać się teraz do górskich kurortów.          
Inwestorzy zagraniczni ruszyli ochoczo na zakupy. Zakup drugiego mieszkania lub mieszkań inwestycyjnych, nie jest szczególnie popularny wśród Bułgarów, natomiast dla inwestorów zagranicznych, zakup drugiego mieszkania w Bułgarii jest wprost wymarzoną inwestycją. To właśnie tutaj, jak mówią, jest "najtańsze słońce w Europie", a teraz będą także: "najtańsze narty w Europie".

Apartamenty w górskich kurortach

Z danych  wynika, że w okresie od 1.03.2020 r. do 31.07.2020 r. liczba transakcji zakupu mieszkań i apartamentów, w ośrodkach górskich wzrosła o 30%. Wśród nich, Borowec jest liderem wzrostu.  Zaletą ośrodka narciarskiego Borowec jest to, że nadaje się do całorocznej turystyki ze względu na dostępność różnych atrakcji i atrakcji o wszystkich porach roku.

Zakup mieszkań w górskich ośrodkach w Bułgarii, staje się coraz bardziej popularny, ponieważ, w ostatnich latach rentowność najmu stopniowo rosła i osiągnęła poziomy, które przyciągają inwestorów, którzy szukają zwrotu z wynajmu inwestycji.  Dodatkową zaletą Borowca jest to, że podaż nieruchomości jest dość ograniczona, a konkurencja ze strony kompleksów wakacyjnych nie jest tak duża, co czyni ją bardziej stabilną inwestycją.
Ponadto bliskość Sofii i międzynarodowego lotniska pozwala na częstsze korzystanie z zakupionego mieszkania, ze względu na łatwy dostęp i dostępny transport. 
Korzyści z posiadania mieszkania w takich kurorcie, w połączeniu z możliwością pracy lub nauki zdalnej, wymuszonej sytuacją pandemiczną na świecie, daje wiele więcej możliwości osiągnięcia lepszej równowagi i lepszej jakości życia, a czyste górskie powietrze Rila Mountain jest idealnym miejscem do tego!

Nowe oferty mieszkań i apartamentów 

Bułgarskie agencje, oferują inwestorom zagranicznym 2 najlepsze, nowe kompleksy, a właściwie mieszkania i apartamenty tam zlokalizowane. Są to Borrovets Gardens 2 - drugi etap popularnego kompleksu z postępującą konstrukcją oraz Euphoria Club Hotel  Resort - luksusowy kompleks całoroczny, który oferuje w pełni umeblowane i wyposażone domy, gotowe do zamieszkania.
Oto więcej informacji na temat mieszkań w tym ośrodku.

Ogrody Borowets 2
Kompleks znajduje się w centralnej części Borowca, zaledwie 650 m od centrum ośrodka i wyciągu gondolowego.  Na terenie kompleksu funkcjonują: basen, spa, klub dla dzieci, restauracja i bar w holu.
Wszyscy właściciele domów, mieszkań i apartamentów, będą korzystać z basenu za darmo i otrzymają 50% zniżki na ceny kompleksu spa.  Euphoria Club Hotel.
Oferuje on apartamenty typu studio od 48 000 euro, a apartamenty z jedną sypialnią są wyceniane na 63 000 euro. Luksusowe wille wahają się od 119.000 i 146.000 Euro.  Na terenie kompleksu znajduje się kryty i odkryty basen, restauracja i bar, plac zabaw dla dzieci, spa, podziemny parking oraz całodobowa obsługa.
           
Tak więc, wygląda na to, że zakup mieszkań i apartamentów, zarówno na użytek własny jak i pod wynajem nabiera nowego wymiaru. Już nie tylko złociste plaże Morza Czarnego, ale także wspaniałe góry i ośrodki narciarskie, z coraz lepsza infrastrukturą. Czy jednak, zakup mieszkań w Bułgarii, w górskich ośrodkach narciarskich zyska popularność wśród inwestorów z Polski? O ile, można już powiedzieć, że zakup mieszkania, czy apartamentu nad Morzem Czarnym przestał dziwić, to o tyle; a przynajmniej na razie, zakup nieruchomości w narciarskich kurortach Bułgarii jest Polakom całkowicie obcy.

No bo jak to? Na narty do Bułgarii? Nie do Włoch, i nie do Austrii...czy nawet ostatecznie do Zakopanego?

Opracowanie: 
www.nieruchomoscibulgaria.pl


 
       bułgaria domy na sprzedaż Jesteśmy laureatem edycji 2021 "Firma godna zaufania" domy na sprzedaż bułgaria