Opłacalność inwestycji

Eksperci szacują, że Bułgaria, to aktualnie najlepsze miejsce do inwestowania na rynku nieruchomości w Europie. Powodów jest kilka, ale najważniejszym jest to, że nieruchomości w Bułgarii charakteryzują się najwyższym  potencjałem wzrostu cen w średnim i długim terminie.
Bułgaria od dawna cieszy się ogromnym popytem wśród inwestorów zagranicznych. Kupują tu głównie Rosjanie, Brytyjczycy, Skandynawowie; ale także ostatnio Czesi i Polacy. Inwestorzy zwracają uwagę na niskie ceny nieruchomości, wysoką jakość budowy, niskie koszty życia i przyjemny klimat.
Ostatnio, szczególnie mocno wzrosło zainteresowanie Bułgarią naszych rodzimych inwestorów - co w sytuacji gwałtownego wzrostu cen nieruchomości w Polsce, jest zjawiskiem naturalnym. Teraz bowiem widać wyraźnie różnicę cen mieszkań i apartamentów w Polsce i w Bułgarii. Przecież średnia cena mieszkania w dużych miastach w Polsce (np.Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań) to już 2000 - 2500 euro/m2, podobnie jak popularne ostatnio mieszkania na wynajem kupowane w mniejszych lub większych kurortach nadmorskich czy górskich w naszym kraju.
W nadmorskim kurorcie Bułgarii natomiast, średnia cena mieszkania czy apartamentu to 400 - 500 euro/m2 , w kompleksie z basenem, nad ciepłym morzem i w przyjemnym klimacie, gdzie ceny utrzymania są najniższe w całej Unii Europejskiej.

W ostatnim czasie odnotowano rekordową sprzedaż nieruchomości. Ceny apartamentów nad bułgarskim Morzem Czarnym oraz w górskich kurortach rosną średnio o 10% w skali roku, począwszy od 2010 roku. Eksperci na bułgarskim rynku nieruchomości prognozują  wzrost cen o około 20% rocznie do 2025 roku.
Bułgarski sektor turystyczny jest niezwykle silny i stał się on ostatnio jednym z najszybciej rozwijających się i najbardziej popularnych kierunków podróży w Europie.

Liczba turystów odwiedzających Bułgarię wyniosła około 4.5 miliona w 2014 i 4.7 miliona w 2015 roku, ok. 5 milionów w 2016 roku, a ok. 6 milionów w 2017 i ok. 6,5 miliona w 2018 i 2019 roku, co potwierdza że staje się ona turystyczną perłą Europy Wschodniej.

Zakup nieruchomości w Bułgarii

Zakup nieruchomości w Bułgarii jest łatwy, bezpieczny i wygodny - a co najważniejsze tani i opłacalny.
Jest bardzo prawdopodobne, że może okazać się ponadprzeciętnie rentowną inwestycją, ze względu na:

1. Niskie ceny nieruchomości
2. Duży potencjał wzrostu ceny nieruchomości bułgarskich
3. Wyczerpany "nawis" podażowy, w okresie poprzednich kilku lat, kiedyto rosyjscy
właściciele nieruchomości, zmniejszali zaangażowanie w inwestycje nad Morzem Czarnym.
4. Możliwość generowania dodatkowych zysków z wynajmu nieruchomości turystom w sezonie
(średnioroczna stopa zwrotu to ok. 8%-14% rocznie)
5. Możliwość zakupu nieruchomości na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii przy zaangażowaniu
wielokrotnie mniejszych kapitałów niż podczas zakupu mieszkania w Polsce.
6. A dodatkowo, stała możliwość wypoczynku "u siebie w Bułgarii"

Dysponujemy bardzo dużym wyborem nieruchomości w każdym segmencie cenowym.
Można kupić nieruchomościIw różnych cenach, na rynku wtórnym oraz bezpośrednio od deweloperów.
Apartament w kompleksie wypoczynkowym z basenem, na wybrzeżu Morza Czarnego, można przecież
kupić już nawet za ok 10 tys. Euro!

W chwili obecnej, ze względu na sytuację związaną z epidemią, wystąpiły wahania popytu wywołane ograniczeniami w podróżowaniu.
Taka sytuacja, stwarza dodatkowe okazje cenowe zakupu nieruchomości w obniżonej cenie.

       bułgaria domy na sprzedaż Jesteśmy laureatem edycji 2021 "Firma godna zaufania" domy na sprzedaż bułgaria