Analiza rynku nieruchomości 2020 r. w Bułgarii

Opracowanie i tłumaczenie: www.nieruchomoscibulgaria.pl
2 Wrzesień 2020

Analiza rynku nieruchomości 2020 r. w Bułgarii

Inwestorzy z całego świata wykazywali duże zainteresowanie rynkiem bułgarskim w ostatnich dekadach. Natychmiast po tym, jak następstwo światowego kryzysu finansowego w latach 2007/2008 zaczęło zanikać, ten kraj bałkański już się rozwijał.

Powodów apetytu inwestorów na Bułgarię jest dużo, a spojrzenie na rynek nieruchomości jest świetnym sposobem na pokazanie, dlaczego ten kraj stanie się jeszcze bardziej popularnym miejscem inwestycji. Oczywiście inwestowanie jest korzystne na więcej niż jeden sposób: oprócz zysków inwestorów, każde nowe przedsięwzięcie, w każdym sektorze gospodarki ma na celu poprawę ogólnej sytuacji finansowej w kraju. Dlatego bułgarski rząd przyjmuje inwestorów i stara się ich zachęcać na różne sposoby. Jeśli chodzi o rynek nieruchomości, istnieje sporo korzyści w porównaniu z resztą krajów europejskich, a możliwości są niezliczone.

Tło

Bułgaria jako kraj, zaczął się dynamicznie rozwijać w ciągu ostatnich 20 lat, zwłaszcza po przystąpieniu do UE. To był wielki krok naprzód, a Bułgarzy prawdopodobnie będą korzystać z niego przez długi czas. Członkostwo w NATO jest kolejnym powodem stabilności tego kraju. Otoczenie gospodarcze jest bardziej stabilne niż kiedykolwiek, a gospodarka kraju rośnie od czasu światowego kryzysu finansowego w 2008 roku. Wiele zmian zostało wprowadzone do ustawodawstwa kraju, aby inwestowanie w Bułgarii mogło stać się bezpiecznym i prostym procesem. Kraj został zauważony przez wielu inwestorów nieruchomości i trendy w inwestowaniu zostały już ukształtowane, co jest naturalnym procesem. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ istnieją czynniki, których żaden inwestor nie mógłby przeoczyć.

Lokalizacja

Położenie geograficzne jest zdecydowanie jednym z tych czynników: Bułgaria jest połączeniem między krajami zachodnimi a Wschodem, co oznacza, że przechodzą przez nią ważne szlaki transportowe. Lokalizacja jest kluczowa: Bułgarzy są blisko większości krajów europejskich, a także Rosji i Bliskiego Wschodu. Ten kraj ma cztery główne lotniska, dwa komercyjne porty morskie i trzy autostrady łączące największe miasta. Infrastruktura jest stale ulepszana, ponieważ transport i turystyka są jednymi z głównych motorów przyczyniających się do wzrostu PKB kraju.

Rząd zdaje sobie sprawę, że obcokrajowcy chcący inwestować w nieruchomości, preferują obszary, w których infrastruktura jest nowoczesna i dobrze utrzymana, co jest kolejnym powodem jej rozwoju. Ponieważ wspominaliśmy o turystyce, powinniśmy oddać temu sektorowi całe zasługi, na jakie zasługuje. Nie ma zaskoczenia faktem, że sektor ten jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do rozwoju rynku nieruchomości.

Znacznie ulepszone kurorty Wybrzeża Morza Czarnego są nadal szczególnie preferowane przez inwestorów zagranicznych. Także ośrodki narciarskie nie są daleko w tyle, ponieważ niektóre z nich stały się popularnymi miejscami dla domów wakacyjnych, które ludzie wynajmują przez większość roku. Brokerzy nieruchomości spodziewają się wzrostu zainteresowania przez obcokrajowców nieruchomościami bułgarskimi w całym 2020 r., zwłaszcza w drugiej połowie roku.

Zobacz oferty nieruchomości : www.nieruchomoscibulgaria.pl

Benefity

Wspominaliśmy już o rozwoju rynku nieruchomości w tym kraju i oczekuje się, że w tym roku, mimo przejściowego ograniczenia popytu, a może właśnie dzięki temu, rynek nieruchomości może obfitować w jeszcze większe okazje inwestycyjne dla inwestorów na rynku nieruchomości. Już teraz można stwierdzić, że liczba projektów budowlanych, które mają zostać ukończone w ciągu kilku miesięcy 2020 roku, jest podobna do ilości nowych mieszkań wybudowanych w 2019 r., ale co ważniejsze, popyt rośnie. W rzeczywistości rynek jest tak wymagający, że ponad 60% wszystkich nowych mieszkań w największych miastach Bułgarii zostało wykupionych przed końcem ich procesów inwestycyjnych. Większość inwestorów jest przygotowanych na zakup nieruchomości komercyjnych przeznaczonych do rozwoju, lub kupują domy, mieszkania czy apartamenty i korzystają z wysokiej rentowności najmu. Oba scenariusze są dobre. Kraj ma wielkie ośrodki narciarskie i morskie, które są niezwykle popularnym miejscem dla ludzi z każdego zakątka Europy, i świata. Wynajem nieruchomości w tych miejscach gwarantuje ponadprzeciętny zysk.

System bankowy i podatki

W 2020 r. utrzyma się tendencja niskich stóp procentowych i konkurencyjnych stóp oprocentowania kredytów hipotecznych. Przy stopach procentowych, które są bliskie zeru w większości przypadków, jest to naturalne, że ludzie wkładają swoje pieniądze w nieruchomości, co jest kolejnym z czynników pobudzających rynek nieruchomości w ostatnich latach. Jest to również główny powód, dla którego większość nowych jednostek nieruchomości jest sprzedawanych jeszcze przed końcem procesu inwestycyjnego.

Większość banków oferuje obecnie oprocentowanie kredytów hipotecznych około, a nawet poniżej 3%. Podatki są również jednymi z najniższych w całej Europie. Bułgaria ma niski podatek dochodowy (10%), a podatki od nieruchomości w kurortach nadmorskich zwykle nie przekraczają 0,15%, co jest świetną wiadomością dla wszystkich przyszłych inwestorów w nieruchomościach. Ważnym czynnikiem zachęcającym potencjalnych inwestorów do zakupu nieruchomości w Bułgarii są również niskie koszty transakcji. W Bułgarii są one poniżej średniej europejskiej. Chociaż nie ma oznak spowolnienia wzrostu rynku nieruchomości, spowodowanych sytuacją pandemiczną, analiza niektórych ekspertów sugeruje, że wzrost cen nowych i używanych mieszkań prawdopodobnie będzie mniejszy w 2020 r.

Czy warto inwestować w bułgarskie nieruchomości w 2020 r. – Werdykt

Jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości, należy zacząć od wyboru drogi do stania się inwestorem. Bułgaria ma wiele do zaoferowania i musisz wiedzieć, co chcesz wybrać. Niezależnie od tego, czy jest to dom wakacyjny, nieruchomość komercyjna, czy apartamenty do wynajęcia, masz wiele do wyboru. Stabilność gospodarcza i polityczna w kraju, rozwinięta infrastruktura, niesamowity klimat, wybrzeże, góry, zabytki to wszystkie powody, dla których warto rozważyć dokonanie inwestycji w Bułgarii. Z czysto finansowego punktu widzenia, można znaleźć się na tym rozwijającym się rynku, z powodu konkurencyjnych cen, które z pewnością przyniosą określony zysk. Prognozy rynkowe na 2020 r. wyglądają obiecująco i pomimo obecnej sytuacji i ograniczeń wynikających z pandemii Covid-19, bułgarski rynek nieruchomości prawdopodobnie pozostanie doskonałym miejscem dla inwestycji.

Opracowanie: www.nieruchomoscibulgaria.pl

       bułgaria domy na sprzedaż Jesteśmy laureatem edycji 2021 "Firma godna zaufania" domy na sprzedaż bułgaria